Eiropas Parlamentā notika filmas "20 dienas Mariupolē" izrādīšana, klātesot filmas režisoram

19.04.2024 16:05

Eiropas Parlamentā notika filmas "20 dienas Mariupolē" izrādīšana, klātesot filmas režisoram

Important notice
Views expressed here are the views of the national delegation and do not always reflect the views of the group as a whole
Poster of the movie "20 Days in Mariupol"

Eiropas Tautas partijas grupa un deputāte Sandra Kalniete 2024.gada 17.aprīlī organizēja Ukraiņu režisora Mstislava Černova (Mstyslav Černov) filmas "20 dienas Mariupolē" izrādīšanu Eiropas Parlamentā, klātesot iespaidīgam apmeklētāju skaitam. Šo notikumu Eiropas Tautas partijas grupa un deputāte Sandra Kalniete organizēja sadarbībā ar S&D un Renew Europe.

Sandra Kalniete, Eiropas Parlamenta deputāte 
Vēstures liecībām ir jābūt skaidrām, patiesībai ir jāņem virsroka, un pasaule nekad nedrīkst aizmirst postījumus, ko radīja Krievijas iebrukums. Mums jādara viss, kas ir mūsu spēkos, lai palīdzētu Ukrainai atbrīvot tās okupētās teritorijas no šādām šausmām. Mēs atbalstīsim Ukrainu līdz uzvarai.

Sandra Kalniete uzsver: ""20 dienas Mariupolē" ir filma, kas noteikti bija jāizrāda Eiropas Parlamentā, kā arī būtu jāparāda un visos brīvās pasaules parlamentos. Vēstures liecībām ir jābūt skaidrām, patiesībai ir jāņem virsroka, un pasaule nekad nedrīkst aizmirst postījumus, ko radīja Krievijas iebrukums. Mums jādara viss, kas ir mūsu spēkos, lai palīdzētu Ukrainai atbrīvot tās okupētās teritorijas no šādām šausmām. Mēs atbalstīsim Ukrainu līdz uzvarai." 

Režisors Mstislavs Černovs vērsa uzmanību, ka traģēdija atkārtojas arī citās Ukrainas pilsētās un Rietumu palīdzība nedrīkst kavēties.

Vadims Boičenko, Mariupoles mērs
Mariupoles traģēdija ir kļuvusi par briesmīgu brīdinājumu katrai pilsētai par to, ko ienaidnieks var izdarīt, ja debesis nav aizsargātas.

Vadims Boičenko (Vadym Boychenko), Mariupoles mērs, pateicās filmas autoriem: "Tas ,ko jūs esat dokumentējuši Mariupolē šajā briesmīgajā laikā, ir Krievijas kara noziegums pret civiliedzīvotājiem. Tas ir vairāk nekā dokumentāls materiāls - tas ir pierādījums, tās ir tūkstošiem cilvēku liecības. Mariupoles traģēdija ir kļuvusi par briesmīgu brīdinājumu katrai pilsētai par to, ko ienaidnieks var izdarīt, ja debesis nav aizsargātas." 

Ukraiņu režisora Mstislava Černova filma "20 dienas Mariupolē" saņēma "Oskara" balvu labākās dokumentālās filmas kategorijā. Režisors piedalījās filmas izrādīšanā Eiropas Parlamentā.

Pasākuma un diskusijas viesi:

  • Irina Vereščuka (Iryna Vereshchuk), Ukrainas premjerministra vietniece, īslaicīgi okupēto teritoriju reintegrācijas ministre
  • Vadims Boičenko (Vadym Boychenko), Mariupoles mērs
  • Mstislavs Černovs (Mstyslav Černov), filmas režisors
  • Vāgns Mnatsakanjans (Vaagn Mnatsakanyan) dokumentālās filmas galvenais tēls
  • Vera Jurova (Věra Jourová), Eiropas Komisijas viceprezidente
  • Sandra Kalniete, ETP grupas deputāte Eiropas Parlamentā
  • Iratkse Garsija Pereza (Iratxe García Pérez), Eiropas Parlamenta deputāte, S&D grupas priekšsēdētāja
  • Valērija Heijere (Valérie Hayer), Eiropas Parlamenta deputāte, Renew Europe grupas priekšsēdētāja

 

Foto: https://x.com/EPPGroup/status/1780928989286019075

Note to editors

The EPP Group is the largest political group in the European Parliament with 177 Members from all EU Member States

Other related content